5 травня, 2023, 11:30

ТОВ «Аркона Газ-Енергія», що є українським активом публічної британської компанії Enwell Energy та входить до групи компаній Smart Energy, втретє підтвердила законність своїх прав на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища. Про це повідомляється на сайті Smart Energy. 

1 травня 2023 року Верховний Суд України виніс рішення про задоволення апеляції компанії “Аркона Газ-Енергія” та скасував рішення Шостого апеляційного суду, який 2 листопада 2022 року повторно (після касації) розглянув апеляційну скаргу ТОВ «Аркона Газ-Енергія», відмовив у її задоволенні та залишив в силі рішення суду першої інстанції від 18 січня 2022 року за позовом ТОВ СП «Бориславська нафтова компанія». 

Оскільки Верховний Суд України представляє суд останньої апеляційної інстанції в цьому судовому провадженні, його рішення є остаточним, і спецдозвіл на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища є чинним, зазначають в Smart Energy.

В компанії також розповіли, що “Аркона Газ-Енергія” провела значний комплекс геолого-розвідувальних робіт на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі. Зокрема, на всій ліцензійній ділянці виконано 3Д сейсморозвідувальні дослідження. Також вже пробурена перша свердловина №4, яка перш за все є розвідувальною та має на меті вивчення покладів горизонту В-22 візейського ярусу на цьому родовищі. Початок бурових робіт розпочався у серпні 2021 року та, після певної перерви через повномасштабну російську агресію в Україні, буріння завершилось на глибині 5 585 м. 

Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів, сумарно видобуваючи до початку російської військової агресії понад 1 млн м³ газу на добу.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині – це представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині – компанія «Пром-Енерго Продукт».