Венесуела призупинила поставки сирої нафти в Європу згідно з угодою "нафта в обмін на списання боргу" і попросила італійську Eni та іспанську Repsol платити за них нафтопродуктами, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

Венесуельська нафтова компанія PDVSA більше не зацікавлена ​​в угоді з європейськими компаніями «нафта в обмін на списання боргу», яку Держдепартамент США дозволив у травні, повідомили джерела. Після цього PDVSA, що перебуває під санкціями США, відновила поставки до Європи після дворічної перерви. Вашингтон дозволив поставки нафти для погашення накопиченого боргу PDVSA перед спільними підприємствами з Eni і Repsol.

"PDVSA хоче повернутися до нафтових свопів, але це поки неможливо", - сказав співрозмовник, який займався поставками венесуельської нафти в Європу. “До угод «нафта в обмін на борг» немає жодного інтересу”, - зазначив він.

Відповідно до графіку поставок PDVSA, у серпні Eni та Repsol не отримають жодних вантажів, навіть попри те, що запаси нафти в порту Хосе зросли майже до 5 млн барелів станом на 8 серпня.

За інформацією джерел, PDVSA хоче отримати з Європи пальне в обмін на свою нафту, використовуючи частину вартості вантажу для компенсації боргів перед європейськими партнерами, включаючи Chevron, Eni і Repsol. Борги PDVSA сягають мільярдів доларів.

PDVSA потребує нафтопродуктів, щоб перетворювати свою надважку сиру нафту на експортні сорти. З минулого року PDVSA покладалася переважно на іранські розріджувачі, а саме - нафту (продукт переробки сирої нафти).

Згідно з документами PDVSA та даними відстеження танкерів, з червня Eni отримала загалом 3,6 мільйона барелів венесуельської розбавленої сирої нафти (DCO). Більшу частину цього обсягу згодом Eni поставила компанії Repsol, яка має більші потужності для переробки важкої сирої нафти. 

Наприкінці липня генеральний директор Repsol Хосу Йон Імаз заявив, що повернення вантажів із Венесуели є «хорошою новиною» для її нафтопереробних заводів, оскільки якість цієї нафти ідеально відповідає її системі переробки. 

З відновленням поставок нафти до Європи PDVSA збільшила експорт в червні та липні до в середньому 545 тис. барелів на добу.