24 березня, 2023, 15:55

Розширені перевірки контрактів на експорт нафти в державній венесуельській компанії PDVSA призвели до зупинки комерційних відвантажень сирої нафти та нафтопродуктів, оскільки нове керівництво намагається звірити минулі рахунки-фактури з платежами, передає Reuters з посиланням на відповідні документи та джерела. 

Антикорупційне розслідування призвело до нещодавніх арештів близько 20 співробітників PDVSA, суддів і політиків, а також спричинило відставку міністра нафти Тарека Ель-Айсамі. Згідно з внутрішніми документами компанії, часткове призупинення експорту нафти почалося в січні, а зараз ситуація погіршилася.

PDVSA передала прокурорам документи, які виявили $21,2 млрд комерційної дебіторської заборгованості за останні три роки, з яких $3,6 млрд потенційно не підлягають поверненню.

На експортних терміналах Венесуели цього тижня були активні лише чотири клієнти PDVSA: іранська Naftiran Intertrade Company (NICO), американська Chevron, а також кубинська державна Cubametales і Hangzhou Energy, згідно з документами PDVSA.

NICO, Chevron і Cubametales беруть вантажі як компенсацію за непогашені борги, що знижує ризик невиплати PDVSA. За словами одного з джерел, яке побажало залишитися неназваним, договір Hangzhou Energy є єдиним наразі ратифікованим після аудиту.

Антикорупційне розслідування було зосереджено на тому, щоб з’ясувати, чи здійснювали платежі клієнти з контрактами, які вимагали передоплати. Нещодавно офіційні особи розширили сферу аудиту, включивши розбіжності в цінах, а також результати діяльності дочірніх компаній і спільних підприємств PDVSA, повідомили джерела в компанії.

TankerTrackers.com підрахував, що в четвер біля терміналу головного експортного країни Хосе було 23 супертанкери, 16 з яких чекали завантаження венесуельської сирої нафти та палива для експорту.