24 травня, 2022, 10:55

Віденська компанія Alcmene Group зацікавлена ​​в придбанні частки в НПЗ PCK Schwedt у східній Німеччині, мажоританрим акціонером якого є “Роснефть”, повідомила ділова щоденна газета Handelsblatt.

Alcmene Group минулого року намагалася купити 37,5% акцій Shell в цьому НПЗ, але на цей пакет також претендувала “Роснефть”, яка хотіла збільшити свою частку. Втім, угоду не встигли укласти, а цього року після російського вторгнення до України Берлін призупинив процес збільшення пакету “Роснефть” в НПЗ. Наразі Міністерство економіки Німеччини шукає іншого оператора для цього заводу. «Ми готові повністю викупити нафтопереробний завод PCK Schwedt», - сказав керуючий директор Alcmene Рауль Ріфлер в інтерв’ю Handelsblatt.

Газета також повідомила, що лейпцизька біопаливна компанія Verbio зацікавлена ​​в «переобладнанні» нафтопереробного заводу. Засновник і виконавчий директор компанії Клаус Заутер сказав Reuters, що Verbio хоче перетворити НПЗ на підприємство з випуску пального з відновлюваних джерел. НПЗ міг би збільшити випуск біоетанолу, біодизеля та біометану до рівня 25-30% своїх потужностей, зберігши таким чином усі робочі місця, сказав пан Заутер.

PCK Schwedt збирається скоротити обсяги переробки, оскільки готується відмовитися від російської нафти, яку отримує через нафтопровід «Дружба». Європейський Союз планує ввести ембарго на імпорт російської нафти, і Німеччина наразі повністю підтримує цю ініціативу.