Японська Iwatani планує до січня 2025 року розпочати змішування водню зі скрапленим газом для використання в побутовому секторі у північно-східній префектурі Фукусіма, повідомляє Argus.

Iwatani разом з Soma Gas хоче створити суміш, яка матиме у своєму складі 90% LPG і 10% водню і постачати 80 домогосподарствам у місті Мінамі-Сома, що на Фукусімі. Для дистрибуції нового продукту компанія буде використовувати існуючу інфраструктуру для LPG – трубопроводи та газове обладнання, розповіли в компанії Iwatani.

В компанії сподівається, що в разі успіху проєкт буде розширено на інші райони Японії. Iwatani розглядає можливість використання для проєкту зеленого водню, який з 2020 року виробляється в дослідницькому центрі у Фукусімі. 

Під час техніко-економічного обґрунтування проєкту Iwatani додаватиме в LPG 20% водню. Але для постачання споживачам скоротить частку водню до 10%, оскільки додавання 15-20% водню вимагатиме модифікації існуючого газового обладнання, кажуть в компанії. Iwatani хоче продовжувати використовувати існуючу інфраструктуру для мінімізації витрат. 

Загалом Iwatani планує витратити на проєкти, пов'язані з воднем, 178 млрд ієн ($1,25 млрд) протягом п'яти років (до березня 2028 фінансового року).