Європейські покупці зараз готові платити за російське дизельне пальне більше, ніж у травні, оскільки трейдери прагнуть збільшити запаси напередодні важкої зими та глобального дефіциту палива, повідомили джерела Reuters в галузі.

Європейський Союз припинить купувати всю російську сиру нафту, що доставляється морем, з початку грудня, а через два місяці заборонить придбання російських нафтопродуктів, щоб обмежити доходи Росії від експорту нафти у відповідь на вторгнення Москви в Україну.

Оскільки навесні попит на російське дизпальне впав, знижки на нього у порівнянні з продуктами з інших країн, в травні досягали $30/т. 

Однак з тих пір знижка на російське ДП північно-західній Європі скоротилася приблизно до $6/т, а в Середземномор'ї - до $10/т, оскільки попит на паливо зріс, повідомили три торгові джерела.

За даними Refinitiv Eikon, ціни на перевезення дизельного пального та на баржі в північно-західній Європі з травня впали приблизно на 20%. Але трейдери все одно пояснюють меншу знижку на російське дизпаливо вищим попитом. 

«Ті, хто може, будуть купувати російське і робити запаси. Перехід з газу на нафту додав попиту, і зараз ми переходимо на зимове дизельне пальне. Це один із факторів, чому російські продукти не такі дешеві, як раніше», - сказав один європейський торговець.

Європа значною мірою покладається на російське зимове дизельне паливо. За законом, Європа переходить на зимове ДП в листопаді, але деякі компанії хочуть купити продукт вже в серпні, щоб поповнити запаси, сказав один середземноморський торговець дизелем.

Дані Vortexa свідчать, що й зараз, у вересні, на російське дизельне паливо припадає найбільша частину європейського імпорту – 44% поставок. 

За словами трейдерів, ті, хто не в змозі купити зимове російське ДП, швидше за все, шукатимуть продукт у Сполучених Штатах і Китаї. Очікується, що Китай випустить п’яту партію квот на експорт нафтопродуктів на 2022 рік у четвертому кварталі, що може збільшити світову пропозицію.