Під часу аудиту «Укртатнафти» було виявлено, що бухгалтерію держкомпанії знищили, а в «Укрнафті» зафіксовано порушень загалом майже на 200 млрд грн. Про це розповіла голова Державної аудиторської служби (ДАСУ) Алла Басалаєва в інтерв’ю виданню «Українські новини». 

«Укрнафта» не перевірялася державними аудиторами з 2015 року. Вони були недоторканими. Хоча порушення там вражали: їхня загальна сума сягає 198 млрд гривень, а ті, що призвели до збитків, – 96 млрд грн», — сказала Басалаєва.

За її словами, аудит охоплював період з 2017 до 2022 року. «Попередній менеджмент упродовж останніх років виводив досить ліквідні активи на суму 48,5 млрд грн, збитки від спільної діяльності з приватними структурами – 12,4 млрд грн, несплата до бюджету чистого прибутку – 3,2 млрд грн, недоотримання нафтопродуктів від переробки нафти – 5,2 млрд грн, збитки від нестачі нафти – 3,2 млрд грн і багато іншого», — заявила очільниця ДАСУ.

В «Укртатнафті» ДАСУ теж провела аудит. «Там взагалі знищено бухгалтерію. Знищено все. Суми збитків теж шалені — 23,6 млрд гривень», — зазначила Алла Басалаєва. 

Вона додала, що виявлено схожі порушення: виводили високоліквідні активи на приватні компанії, реалізовували нафтопродукти без перерахування коштів, приймали неефективні управлінські рішення, відбувалося відчуження свердловин за копійки приватним структурам.