8 червня, 2022, 17:20

Уряд розробляє нові вимоги до муніципальних перевізників з метою стимулювання використання автомобілів з електродвигунами – йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури України.

Планується поступове ведення обов’язкового використання електробусів в перевезеннях пасажирів з виходим на 100% до січня 2030 року – йдеться у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами».

Перші зміни, у разі прийняття Закону, можна буде відчути вже за три роки, після введення обов’язкової умови для перевізників пасажирів, яка передбачає наявність в парку перевізника електробусів не менше 20%.

Наразі, поширення електробусів буде здійснюватися набагато швидше, ніж електромобілів, таку думку висловлюють організатори виставки електромобільності European Mobility Expo (EuMo), що проходить зараз у Парижі.

Очікується, що в 2040 році 80% світового муніципального парку будуть електричними. У другій половині 2020-х років електрифікація автомобільного транспорту досягне високої швидкості завдяки зниженню вартості батареї та масштабному виробництву: продажі електромобілів становлять 28%, а електробусів – 84%. відповідних світових ринках до 2030 року.