20 листопада, 2023, 11:05

Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) вважає, що ставки акцизу на LPG та бензин в Україні пропорційно відповідають рекомендаціям ЄС. Про це асоціація повідомила на своїй сторінці у FaceBook. 

Таким чином в УАСГ прокоментували ініціативу народного депутата про збільшення акцизного податку на скраплений газ з €52 до €169 за 1 тис. літрів.

В УАСГ не погоджуються, що нинішня ставка – занизька. «Якщо порівнювати акцизний податок на скраплений газ в порівнянні з нафтопродуктами з сусідніми країнами, Україна відповідає пропорційності, а саме 24% до нафтопродуктів відносно більшості в Європі», – йдеться у дописі. В асоціації зазначили, що, згідно з Директивою ЄС 96, ставку акцизу на скраплений газ рекомендується встановлювати на рівні €68, на бензин – €359. В Україні податок на газ зараз становить €52, а на бензин – €213 за 1 тис. літрів.

Окрім того, в УАСГ назвали правильною ініціативу відокремити скраплений газ для побутового сектору від автогазу і встановити різне податкове навантаження. Однак в асоціації вважають, що на це потрібно багато часу, адже потрібно розробити чіткий механізм відстеження сфери застосування продукту. Треба вирішити багато питань: запроваджувати інший УКТЗЕД або ДСТУ; чи створювати окремий парк зберігання тощо.

В УАСГ зазначили, що це цікава робота, і асоціації під силу за півроку або рік, але висловили сумнів, чи треба це робити саме зараз, під час війни. «У нас з нового 2024 року нові вимоги та норми ЄС автоматично запроваджуються. Після прочитання, що стосується LPG, для гармонізації та впровадження, ще одне життя потрібне», – написали в УАСГ.

На сьогодні в Україні, згідно з даними УАСГ,  70% споживання LPG припадає на автогаз і 30% – на побутовий газ. Попит на побутовий газ зростає з причин війни і обстрілів енергетичної інфраструктури, кажуть в асоціації.