20 квітня, 2023, 13:44

46-річний громадянин Білорусі Сергій Карпушкін був заарештований в США в рамках кримінальної справи щодо порушення санкцій проти олігарха Сергія Курченка та двох пов’язаних з ним компаній, повідомляється на сайті американського Міністерства юстиції.

В міністерстві вважають, що Карпушкін порушив санкції шляхом придбання матеріалів для виробництва сталі на понад $150 млн. Другий фігурант цієї справи – 41-річний Джон К. Унсалан з Орландо – був заарештований 14 квітня за схожими звинуваченнями.

Згідно з судовими документами, Курченко потрапив під санкції Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) у 2015 році за його роль у незаконному привласненні українських державних активів або економічно значущих структур. Дві підсанкційні компанії – «Компанія Газ-Альянс» («Газ-Альянс»), зареєстрована в Російській Федерації, і «Внешторгсервис», розташована на невизнаній території Південної Осетії, були внесені OFAC у 2018 році до санкційного списку за надання матеріальної підтримки так званим “ДНР” та “ЛНР” в контрольованих сепаратистами областях на сході України.

Карпушкіна звинувачують у змові з метою порушення та ухилення від санкцій США в порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA). 

У разі визнання винними, Карпушкіну та Унсалану загрожує до 20 років у федеральній в’язниці за кожним пунктом, за яким їх звинувачують. Унсалан вперше з'явився у федеральному суді 17 квітня і був затриманий до подальшого судового розгляду. Вчора вдень Карпушкін вперше з'явився перед федеральним судом і також був затриманий.