Незабаром автозаправні станції в Ірландії повинні будуть показувати вартість пересування на автомобілях з різними типами двигунів — бензиновими, дизельними та електричними. Про це повідомляє Управління сталої енергетики Ірландії (Sustainable Energy Authority Of Ireland, або SEAI).

Відповідне рішення було прийнято відповідно до Директиви ЄС і вимагатиме від власників АЗС показувати на стелах або екранах вартість проїзду на 100 км на бензиновому, дизельному та електричному транспортних засобах. 

Поточне порівняння цін SEAI показує, що приблизна вартість поїздки на 100 км на бензині в Ірландії становить  €10,04, на дизельному пальному —  €8,95 євро, а на електромобілі — €3,18. Оновлені дані SEAI публікує кожні три місяці, після чого заправні станції повинні будуть оновити свої плакати протягом п'яти робочих днів.

Оператори АЗС виступили проти цієї ініціативи, заявивши, що SEAI не провела достатньої кількості консультацій, повідомляють ірландські ЗМІ. Вони також подали скарги щодо методики обчислення вартості пересування на електромобілі. В SEAI її порахували за таким принципом: 90% заряджання — вдома за нічним тарифом і 10% — на громадських станціях за тарифом на швидкісну зарядку. В SEAI заявляють, що метою цього закону є надання споживачам об’єктивної інформації.