В Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить «Укрнафтобурінню» відновити видобуток на Сахалінському родовищі за рішенням РНБО на період воєнного стану. Про це повідомила пресслужба АРМА.

1 квітня 2024 року АРМА та «Укрнафта» звернулися із спільною заявою до Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). В своїй заяві вони просять РНБО звернутися до Верховної Ради та закликати депутатів підтримати законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про надра, який дасть можливість «Укрнафтобурінню» відновити видобуток на Сахалінському родовищі у Харківській області. 

Йдеться про надання «Укрнафтобурінню» спеціального дозволу на видобуток без конкурсу на період дії воєнного стану за рішенням РНБО та на підставі договору про управління активами, укладеного «Укрнафтою» з АРМА.

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України 01.04.2024 за №11137, зазначено у повідомленні.

Авторами документу, який допоможе АРМА та «Укрнафті» керувати робочим підприємством, стали нардепи:

  • Олександр Ткаченко (Слуга народу);
  • Антоніна Славицька (ОПЗЖ);
  • Валерій Стернійчук (Слуга народу).

Нагадаємо, минулого тижня АРМА закликало РНБО та Верховну Раду на законодавчому рівні вирішити питання про видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі у Харківській області.

Як повідомлялося раніше, 28 листопада 2023 року колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду ухвалила постанову, за наслідками якої ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» було зобов’язано зупинити видобуток газу на Сахалінському родовищі у Харківській області. З 1 грудня 2023 року видобуток був зупинений. 

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» одразу звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою на цю постанову. Однак Верховний Суд відхилив касацію «Укрнафтобуріння» у справі про анулювання спецдозволу на Сахалінське родовище.

Кабмін передав «Укрнафтобуріння» та інші компанії в управління «Укрнафти» в кінці травня 2023 року за спрощеною процедурою, яку застосовують, зокрема, якщо є ризик збою або переривання постачання природного газу. 

У червні минулого року «Укрнафта» підписала з АРМА угоди про управління активами «Укрнафтобуріння», зокрема, корпоративними правами в статутному капіталі підприємств ТОВ «Іст Юроуп Петролеум», ТОВ «Сахалінське», ТОВ «Сіріус-1» та ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», які здійснюють видобувну діяльність на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі та на які було накладено арешт у кримінальному провадженні.