Парламентський комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг звернувся до польського Сейму та Сенату із закликом разом працювати над тим, щоб не допускати постачання російського LPG на територію Польщі, а потім – в Україну. Про це повідомив член комітету з питань енергетики, депутат від “Голосу” Максим Хлапюк на своїй сторінці у FaceBook.

“Російський – а отже ворожий – ресурс досі перебуває поза санкціями Європейського Союзу і має фактично безперешкодний доступ до європейського ринку”, – написав він.

Хлапюк нагадав, що Україна з травня 2023 року вже обмежила імпорт російського палива (зокрема ресурсу "невизначеного походження", але de facto – російського). “Утім, російський скраплений газ заходить до нас у бленді (змішування російського та неросійського ресурсу), який отримує сертифікат Euro1 і на папері втрачає своє "болотне" походження”, – зазначає депутат.

У зверненні польську владу закликали запровадити пряму заборону на імпорт російського та білоруського LPG або з міри, які зробили б поставки ресурсу з цих країн економічно непривабливими.

“Троянський кінь, якого намагається просунути агресор – це низька ціна за рахунок дисконту, з яким продається російський скраплений газ, та розвинена залізнична інфраструктура на кордоні з білоруссю, через яку постачається ворожий ресурс. Це вибиває з ринку тих постачальників, які готові постачати LPG з більш віддалених регіонів ARA та Sonatrach, і, зрештою, призводить до втрати альтернативних шляхів постачання, монополізації східноєвропейського паливного ринку, та ризику економічної та політичної дестабілізації в регіоні. Також, не забуваймо, що це частина нафтогазових доходів, з яких ворог живить свою армію”, – написав Хлапюк.