18 серпня, 2022, 12:23

19 серпня об 11:00 відбудеться онлайн семінар «Чи будуть прозорими ринки нафти та LPG в Україні. Перспектива формування товарних ринків». Організаторами заходу виступили НафтоРинок, Argus та Українська енергетична біржа (УЕБ).

Ключові питання, що будуть розглянуті:

  • «Як змінились ринки нафти та скрапленого газу під час війни. Поточний стан», Олександр Сіренко, аналітик НафтоРинку
  • «Роль міжнародних цінових агентств при формуванні прозорих товарних ринків. Досвід фіксації позабіржових цін», Ірина Петренко, голова представництва міжнародного цінового агентства Argus в Україні
  • «Організований товарний ринок. Постанова КМУ № 1433», Мирко Денис, експерт Української енергетичної біржі.

«Український ринок нафти та пального, не дивлячись на питому вагу імпорту, має місцеві особливості ціноутворення. Кінцевий споживач вважає ціни високими, трейдерам не вистачає аргументів довести справедливість вартості. Це все наслідки непрозорої роботи ринків. Інтеграція з Європою в політичному, військовому та економічному секторах вимагають від нас побудову відкритих, зрозумілих ринків сировини та нафтопродуктів», - анонсує головну тезу семінару аналітик НафтоРинку Олександр Сіренко.

Своєю чергою, в УЕБ наголошують, що Постановою Кабінету Міністрів України № 834 внесено зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2021 р. № 1433 «Про затвердження переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках». Згідно зі змінами до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках додано нафту сиру, газовий конденсат, скраплений газ та деревину (лісоматеріали). Серед нововведень - позабіржові операції як складова торгівлі на українському ринку.

    Запрошуємо учасників приєднатися до семінару та сформувати бачення розвитку товарних ринків в Україні у найближчій перспективі.

    Реєстрація на семінар: https://bit.ly/3pnTmWB

    Експерти НафтоРинку обговорять питання прозорості ринків нафти та LPG на семінарі