Нідерландський автомобільний ринок нарешті побачив світло в кінці тунелю: продажі нових автівок у серпні збільшились на 9% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. В цілому ж авторинок Європи досі не може оговтатись після удару, отриманого під час пандемії Covid-19.

Однак сектор електромобілів продовжує зростати. У минулому місяці реєстрації авто, що заряджаються від мережі, зросли на 20% у порівнянні з серпнем 2021-го, повідомляє Clean Technica. Найбільше зростає сегмент акумуляторних електрокарів (BEV), на які припадає 24% продажів усіх нових автомобілів. Реєстрації BEV у серпні зросли на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас продажі гібридів, що заряджаються (PHEV) збільшились лише на 1%. Їхня частка в структурі реєстрацій легковиків в Нідерландах в серпні становила 10%. Отже, загальна частка електрокарів минулого місяця становила 34%, а за січень-серпень досягла 32%. 

На BEV в серпні припадало 71% продажів усіх електромобілів, що заряджаються від електромережі. Частка BEV цього року продовжує зростати.

Топ-20 електромобілів

Китайський кросовер Lynk & Co 01 PHEV з понад 500 реєстрацій став бестселером серпня в Нідерландах в секторі електрокарів. Цікаво, що це єдина гібридна модель в топ-20. Причому на це авто припало 22% усіх продажів PHEV у Нідерландах минулого місяця. На другому місці Skoda Enyaq з 442 реєстраціями, тоді як Kia Niro EV посів третє місце.