Про судовий процес за акції Феодосійської перевалки (у 2019 р. окупаційна влада Крима на базі ФПОНП створила «Морський нафтовий термінал») стало відомо з матеріалу російських ЗМІ.

За даними видання, Преображенський райсуд Москви почав розгляд кримінальної справи про розкрадання акцій найбільшого в Криму комплексу з перевалки та зберігання нафтопродуктів МНТ. За версією звинувачення, бізнесмен Андрій Гуськов, найнятий як консультант угоди щодо придбання активу вартістю понад 651 млн руб., потайки від наймача викрав його акції, переписавши їх на компанію своєї матері. Власник нафтобази Володимир Круглов вважається діловим партнером відомого адвоката Віктора Хмаріна, однокурсника президента володимира путіна з юрфаку Ленінградського держуніверситету.

За даними слідства, пан Круглов висловлював бажання приховати своє володіння кримським активом через побоювання потрапити під міжнародні санкції. Пан Гуськов запевнив його, що, маючи «багаторічний досвід управління» та великі «пізнання в економіці та юриспруденції», він здатний вирішити це завдання. Консультант гарантував замовнику, що побудована ним схема дозволить спочатку успішно придбати, а потім і анонімно управляти кримським активом, зробивши публічними лише найнятих ним менеджерів. За словами пана Гуськова, це будуть «надійні управлінці», які повністю підконтрольні реальному власнику МНТ і «беззаперечно виконують» його вказівки.

Пан Круглов план схвалив, видавши його розробнику на накладні витрати 25 млн. руб. Той на ці гроші заснував ЗПІКФ «Долина», керуючу компанію «Меркурі Ессет Менеджмент» і придбав ТОВ «Торговий дім "Форум"». Останній купив 99,7% акцій АТ «Фірма "Гунас"», яке, подавши заявку на аукціон з продажу акцій нафтобази, стало 12 грудня 2019 його переможцем, заплативши за 100% акцій терміналу 651,2 млн руб.

Проте вже 11 лютого 2021 року консультант Гуськов, як вважає слідство, потай від свого роботодавця виготовив «відомо неправдивий» договір купівлі-продажу акцій МНТ, згідно з яким усі права власності на цінні папери передавалися від АТ «Гунас» однойменному ТОВ - його засновником виступала вже мати консультант. Випадково дізнавшись про зміну власника свого активу, Володимир Круглов звернувся до правоохоронних органів.

Нагадаємо, ФПОНП у 2012-2014 рр. було опорним об'єктом для схем Сергія Курченка. Після окупації Криму російськими військами перевалку було приєднано до створеного у 2014 р. «Чорноморнафтогазу», де гендиректором встиг попрацювати власник кримської мережі АЗС TES (входить до Корпорації ТЕС)- Сергій Бейм.