В Казахстані продовжується дефіцит LPG на АЗС, що почався в перші дні листопада. В місті Шимкент, де проживає понад 1 млн людей, залишилося тільки 314 тонн скрапленого газу, ним торгує лише чверть заправок, передає агентство Kazinform з посиланням на заяву місцевої влади.

За інформацією прес-служби акімату Шимкента, при місячній потребі в 9 500 тонн, на сьогоднішній день в мегаполісі залишилося тільки 314 тонн скрапленого газу. Автогаз реалізують тільки 56 з 218 АГЗС, при цьому на 10 заправних станціях автогаз відпускають тільки за талонами і лімітами.

«У місті Шимкент триває дефіцит зі скрапленого нафтового газу. На ІV квартал на жовтень виділено 6 525 тонн, на листопад – 7 520 тонн, на грудень – 7 878 тонн. Міністерство енергетики виділило додатково 504 тонни на жовтень. Цей обсяг було розподілено тільки між газонаповнювальними станціями», – йдеться в заяві прес-служби. Водночас потреба міста Шимкент в LPG становить 9,5 тис. тонн на місяць.

За офіційними даними адміністративної поліції міста Шимкент, на скрапленому газі в місті працює майже 50 тис. автомобілів. 

Основною причиною дефіциту в акіматі називають повільне відвантаження газу з Шимкентського НПЗ.

Раніше повідомлялося, що в столиці Казахстану скраплений газ продають лише за талонами через дефіцит цього продукту на АЗС.