19 вересня, 2023, 11:05

Тендери на поставки пального комунальним підприємствам харкова на сотні мільйонів гривень постійно виграють компанії, яких ЗМІ пов’язують з харківською AES Group, йдеться у розслідуванні «Економічної правди» (ЕП).

Наприклад, 14 липня 2023 року комунальне підприємство Харківводоканал оголосило тендер на закупівлю 1,5 млн літрів бензину марки А-92. Очікувана вартість становила 69,34 млн грн. Найвигіднішу пропозицію зробила «Укрнафта-постач» – дочірня компанія «Укрнафти». Вона пропонувала пальне за 64,5 млн грн, тобто на 5 млн грн дешевше. Отримати його можна було в мережі АЗС «Укрнафти». Проте комунальники цю пропозицію відхилили, а переможцем тендеру стало місцеве ТОВ «Калам». Тепер техніку водоканалу до кінця 2023 року заправлятимуть бензином А-92 на двох маловідомих АЗС «Гранд», які компанія назвала своєю партнерською мережею. Комунальники заплатять за пальне 69,03 млн грн.

14 липня Харківводоканал також оголосив тендер на купівлю 1,5 млн літрів бензину А-95 з очікуваною вартістю 72,37 млн грн. «Укрнафта-постач» пропонувала поставити пальне за 66 млн грн, однак замовник обрав переможцем ТОВ «Золотий стандарт к», чий пропозиція була дорожчою та становила 71,85 млн грн.

Співрозмовники ЕП на ринку пального стверджують, що «Золотий стандарт к» стала вигравати тендери після того, як почала реалізовувати нафтопродукти ТОВ «АЕС компані», що входить в AES Group. «Ниточки від посередників тягнуться до регіональної "еліти", у першу чергу – до відомої в Харкові особи, першого заступника ХОДА Олександра Скакуна», – зазначається в статті ЕП.