В англійському місті Оксфорд в рамках державної програми декарбонізації, компанії Pivot Power, Fastned, Tesla і Wenea ввели в експлуатацію Energy Superhub Oxford, який дозволяє одночасно заряджати 42 електромобіля, повідомляє сайт проекту.

«Електромобілі є ключовою частиною нашої стратегії з декарбонізації транспорту, тому я рада бачити, що в Оксфорді відкривається найпотужніший у Європі центр зарядки електромобілів. Як уряд, так і промисловість, працюючи разом, інвестують мільярди в подібні проекти, щоб допомогти створити інфраструктуру для підтримки електричної революції Великобританії та стрімкого зростання продажів електромобілів» - заявивила Труді Харрісон, член парламенту, міністр з декарбонізації транспорту.

У новому «Energy SuperHub» в Оксфорді є буферна батарея, яка пом’якшує вплив процесів швидкої зарядки на електромережу. Початкова група зарядних пристроїв складається з десяти зарядних пристроїв HPC від Fastned потужністю 300 кВт кожна, дванадцяти зарядних пристроїв Supercharger від Tesla потужністю 250 кВт і 20 зарядних пристроїв змінного струму від Wenea потужністю від 7 до 22 кВт, йдеться в офіційному релізі з приводу відкриття.

Архітектурне обладнання хабу має технічні складники, що дозволяють максимально використовувати відновлювальні джерела енергії. Центральний корпус обладнано сонячним дахом, це дає можливість ще п’ятом автомобілям заряджатися потужністю до 300 кВт.

Також створені умови для накопичення та балансування енергії. Майданчик може приймати як лекгові автомобілі, так і муніципальні транспортні засобі, а також самокати, мопеди та велосипеди.

На поточному етапі хаб, з 42 зарядними точками, Energy SuperHub досяг лише однієї десятої свого максимально можливого розміру. Майданчик можна розширити до 400 точок зарядки, а підключення до мережі розраховане на 10 МВт. Ця потужність надходить від підземного кабелю, який безпосередньо з’єднує концентратор з мережею високовольтної передачі National Grid за допомогою підземного кабелю.

Pivot Power планує побудувати до 40 таких енергетичних суперхабів по всій Великобританії, а наступні два проекти вже реалізуються в Ковентрі та Сендвеллі на північному заході Бірмінгема. Програма розпочата у 2018 році.

Нагадаємо, 17 червня підписано меморандум між НАЕК "Енергоатом" та АБ "Укргазбанк" про створення загальнодержавної мережі електричних зарядних станцій.