В Агентстві з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявили, що виграли судову справу проти «Нафтогаз Ойл Трейдингу» (НОТ) про розірвання з компанією в односторонньому порядку договору про управління АЗС «Глуско». Про це йдеться у заяві АРМА, розміщеній на його сайті. 

«В березні Господарський суд міста Києва ухвалив відповідне судове рішення, чим підтвердив законність дій АРМА щодо розірвання договору управління корпоративних прав та майна з ТОВ "Нафтогаз Ойл Трейдинг" в односторонньому порядку через неналежне управління активами (мережа АЗС Glusco)», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше арештованим майном колаборанта Віктора Медведчука управляла компанія «Нафтогаз Ойл Трейдинг», яка отримала в управління автозаправні комплекси та об’єкти нерухомості 13 травня 2022 року (розпорядження КМУ № 385-р). 

Після проведеної у 2023 році перевірки Нацагентство заявило про неефективність управління активами Glusco та звернулось до Кабміну з пропозицією змінити управителя. 12 вересня 2023 Кабмін погодився з пропозицією АРМА передати за спеціальною процедурою активи Медведчука «Укрнафті» (розпорядження № 797-р). 27 вересня 2023 року Агентство підписало договір управління із зазначеним підприємством. Однак акти прийняття не були підписані. За даними НафтоРинку, причиною цього стала позиція АМКУ.

Посварившись з «Нафтогазом» та «Укрнафтою», АРМА збиралося шукати управителя на АЗС Медведчука через конкурс.

Однак згодом «Укрнафта» досягла компромісу з АРМА, перерахувала до бюджету 21 млн грн і готувалася прийняти в своє управління ці активи.

Нагадаємо також, «Нафтогаз Ойл Трейдинг», не погодившись із діями АРМА, подала судовий позов та програла суд у першій інстанції. Проте компанія, яка вклала у відновлення мережі значні кошти, планувала захищати свої права й надалі. Станом на січень 2024 р. НОТ відновила роботу 83 АЗС, які працювали під брендом U.GO. 

На початку лютого АМКУ оштрафував «Нафтогаз Ойл Трейдинг» на 900 тис. грн за концентрацію АЗС «Глуско».