7 вересня, 2022, 15:15

Київська міська прокуратура передала в АРМА понад 50 білоруських вагонів-цистерн.

Як повідомляє прес-служба прокуратури 51 залізничні вагони-цистерни, були ввезені в Україну з Білорусі напередодні війни та мали забезпечувати потреби російської армії у перші дні агресії.

За даними слідства, напередодні вторгнення білоруські компанії уклали з українськими фірмами контракти на поставку з Республіки Білорусь дизельного палива у вагонах-цистернах.

«Вказане паливо призначалося для заправки військової техніки російської армії після її вторгнення через північні кордони нашої країни. 23 лютого вагони-цистерни перетнули українсько-білоруський кордон. А вже 26 лютого ешелон з паливом для колон російських військ, який прибув на залізничну станції «Низківка», був знищений українською артилерією» - зазначається в повідомлені прокуратури.

У квітні 2022 року в межах розпочатого кримінального провадження слідчі провели огляд місця події та вилучили придатні до використання вагони-цистерни у кількості 51 од. Ухвалою Печерського районного суду міста Києва на вказане майно накладено арешт. З метою забезпечення належного збереження, підтримання стану арештованого майна та уникнення негативних наслідків, прокурором у кримінальному провадженні подано клопотання про передачу вагонів-цистерн в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. За результатами судового розгляду, клопотання прокурора задоволено повністю та прийнято рішення про передачу цього майна в управління АРМА.