У першій половині 2022 року в світі було зареєстровано 4,3 млн нових електромобілів, що заряджаються від мережі. Це на 62% більше, ніж у першому півріччі 2021 року, повідомили аналітики EV-Volumes. Йдеться про чисті акумуляторні електрокари (BEV) та гібридні моделі, що під’єднуються до розетки (PHEV). 

Динаміка зростання продажів електромобілів за регіонами змінюється. 

Після двох років сильного зростання продажі електрокарів у Європі в січні-червні збільшилися лише на 9% у порівнянні з І півріччям 2021 року - до 1,16 млн од. Це сталося на тлі загального падіння ринку нових авто на 15%. Очевидно, дався взнаки постійний дефіцит компонентів для виготовлення авто, а також негативний вплив війни в Україні. 

Водночас продажі EV у Китаї зросли на приголомшливі 113% у порівнянні з першим півріччям 2021 року - до понад 2,45 млн од. попри виклики, з якими стикається країна - карантинними обмеженнями через Covid, кризою в секторі нерухомості тощо. На Китай припадає більше половини всіх світових продажів електрокарів за січень-червень цього року.

Продажі електромобілів у США та Канаді в І півріччі зросли на 49%, до 484 тис. од., незважаючи на те, що загалом ринок нових легкових автомобілів впав на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.