Уряд Угорщини тисне на паливні компанії з вимогою знизити роздрібні ціни на пальне, повідомляє Reuters.

У четвер міністр економіки Угорщини Мартон Надь закликав постачальників пального знизити ціни на АЗС Угорщини до середньоєвропейського рівня.

Надь скликав представників Угорської бензинової асоціації та нафтогазової групи MOL на зустріч після того, як ціни на пальне в Угорщині цього тижня зросли до 642 форинтів ($1,77) за літр, що перевищує середній показник по регіону. Це нібито суперечить попереднім домовленостям між урядом країни та операторами АЗС.

«Виходячи з цього, він чітко попередив представників галузі, що вони не дотримуються своїх зобов'язань за угодою», — цитує Reuters заяву угорського Мінекономіки. 

«Він підкреслив, що твердо очікує, що ціни на паливо повинні якнайшвидше наблизитися до середнього діапазону в регіоні відповідно до угоди», — зазначається також у заяві.

У грудні 2022 року уряд Угорщини скасував верхню межу цін на пальне після того, як низькі обсяги імпорту та високий попит призвели до дефіциту пального. Тоді в уряді пообіцяли, що знову втрутяться в ситуацію на ринку, якщо ціни на пальне піднімуться вище середнього рівня в регіоні.