За ініціативи Міністерства відновлення було схвалено відкриття нового пункту пропуску для пасажирського транспорту з Угорщиною – «Велика Паладь – Надьгодош» та запуск порожніх вантажівок через пункт пропуску «Лужанка – Берегшурань». Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 «Велика Паладь» працюватиме для легкових автомобілів. Ключова мета запуску цього пункту пропуску – зменшення навантаження на інші пункти пропуску, які перетинає транспорт з вантажем, кажуть у міністерстві. 

 «Пункт пропуску «Лужанка» наразі працює для легкових автомобілів. Завдяки змінам до Угоди його згодом зможуть перетинати і порожні вантажівки вагою понад 7,5 тон.  Наступним кроком для реалізації цих рішень є схвалення відповідних змін угорськими колегами. Наразі сторонами проводиться відповідна робота для отримання погоджень. Наша задача – запезпечити сталі і ритмічні екпортно-імпортні перевезення», — прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Згідно з даними міністерства, на Угорщину припадає близько 10% вантажопотоку з України. Наразі на кордоні з Угорщиною працює 5 пунктів пропуску, з них для вантажівок лише один — «Чоп–Захонь». За добу на виїзд з України його може перетинати близько 250 вантажівок.