9 серпня, 2022, 13:05

Уряд Шрі-Ланки на тлі дефіциту пального надав дозвіл індійській Lanka Indian Oil Corporation (LIOC) відкрити на острові 50 нових АЗС, повідомляє Reuters, посилаючись на заяву представника компанії.  

LIOC є “дочкою” Indian Oil Corporation та другим за розміром оператором АЗС на Шрі-Ланці. Наразі її мережа вже має 216 станцій. Керуючий директор LIOC Манодж Гупта сказав, що компанія інвестує у розширення близько 2 млрд рупій ($5,5 млн).

«Ми деякий час намагалися отримати погодження, і тепер готові взяти на себе ініціативу та відіграти більшу роль у підтримці Шрі-Ланки та вирішенні її проблем», - сказав Гупта. Шрі-Ланка зараз опинилася в найгіршій фінансовій кризі за понад 70 років, оскільки нестача іноземної валюти призвела до дефіциту основних імпортних продуктів, в тому числі харчування, ліків і пального.

Дозвіл на розширення мережі АЗС LIOC надано після підписання в грудні 2021 року угоди щодо отримання контролю над 75 нафтовими резервуарами в стратегічно важливому сховищі поблизу східного порту Шрі-Ланки Трінкомалі.

Найбільший роздрібний продавець пального в країні, державна Ceylon Petroleum Corporation (CPC), керує приблизно 1190 АЗС. В останні два місяці, коли на Шрі-Ланці почалася паливна криза, Indian Oil Corporation також збільшила поставки пального для CPC. Загалом цього року Індія влила в економіку Шрі-Ланки близько $4 млрд у вигляді свопів та численних кредитних лінії для закупівлі пального, продуктів харчування та добрив.