Уряд Росії принципово погодив тимчасове зняття обмежень на експорт бензину: постанова, яка відкриє можливість вивезення пального за кордон до кінця червня, має бути опублікована цього тижня після завершення формування нового складу кабміну. Про це повідомляє російська газета «Коммерсант» з посиланням на свої джерела.

Російський уряд погодив скасування обмежень на експорт бензину до 30 червня 2024 року, розповіли джерела, знайомі з ситуацією. За їхніми словами, відповідна постанова має бути формалізована цього тижня і набуде чинності з моменту опублікування.

Зволікання з тимчасовим ослабленням заборони на експорт бензину пов'язане з процедурою затвердження нового складу кабміну. У понеділок, 13 травня, Алєксандр Новак був затверджений на своїй посаді віцепрем'єра, який курирує ПЕК, яку він обіймав і раніше.

«Дочекаємося призначення всіх міністрів, формування уряду, тоді зустрінемося з колегами і це обговоримо», — прокоментував раніше Новак зняття обмежень на експорт бензину.

Рішення про тимчасове скасування експортних обмежень, які відновляться в липні-серпні, пов'язане з насиченням паливного ринку, а також наміром низки великих компаній збільшувати нафтопереробку. Ключовим ініціатором скасування заборони, за словами джерел «Коммерсанту», виступив «Сургутнефтегаз», який унаслідок обмежень змушений був знизити переробку нафти на своєму Киришському НПЗ у Ленінградській області.

Зниження виробництва бензину на Киришському НПЗ спричинене виключно забороною на експорт, оскільки жодного ремонту на заводі не було, зазначає Віктор Катона з Kpler. За його оцінкою,«Сургутнефтегаз» в березні скоротив випуск бензину на 27% відносно січня, до 164 тис. тон. Катона пояснює, що з введенням заборони завод щомісяця знижував нафтопереробку: з 53 тис. тон у січні-лютому до 49 тис. тон у березні і 42 тис. тон у квітні.

За даними СПбМТСБ, вартість бензинів Аи-92 і Аи-95 з 7 травня, коли Новак заявив про обговорення питання про зняття експортних обмежень, збільшилася на понад 5%, до 48,2 тис. руб. і 54,4 тис. руб. за тону відповідно. У вівторок, 14 травня, Аи-92 і Аи-95 подорожчали на 1,7% і 1,5% відповідно.