5 липня, 2022, 10:00

Уряд Пакистану попросив нафтопереробні заводи надати відгук про російську нафту, яку країна імпортувала за привабливою ціною, намагаючись пом’якшити удар від зростання вартості енергоносіїв, повідомляє S&P Global Commodity.

Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство S&P Global Commodity, уряд написав листа Pak Arab Refinery, National Refinery, Pakistan Refinery та Cnergyico (колишній Byco Refinery), щоб ті надали докладні звіти про те, чи можуть НПЗ країни переробляти нафту з Росії. 

Згідно з даними Пакистанського бюро статистики, за перші 11 місяців 2021-22 фінансового року (починається в липні) Пакистан імпортував 8,16 млн т нафти на $4,76 млрд. тоді як за аналогічний період попереднього фінансового року було ввезено приблизно 8 млн т на $2,72 млрд.

«Місцеві НПЗ можуть переробляти російську нафту, за винятком заводу Attock Refinery, який використовує місцеву нафту», - кажу керівник відділу досліджень брокерської компанії Arif Habib Ltd Тахір Аббас. Крім того, нафтопереробні заводи можуть додавати 25%-30% російської нафти в суміш, змішуючи її з іншими сортами сировини, додав він. Переробка пакистанскими заводами 30% російської нафти, яка на 30% дешевша, сукупно може дати економію в розмірі приблизно $450-500 млн на рік, сказав Аббас.

Наразі Пакистан в основному імпортує арабську нафту з вмістом сірки 1,77, а російська Urals містить 1,48 сірки, тому місцеві нафтопереробні заводи повинні мати можливість переробляти російську сировину, вважає керівник відділу досліджень Pearl Securities Явар-уз-Заман. «Однак це потребує уточнення, враховуючи, що всі нафтопереробні заводи - застарілі. Вони підняли перед урядом питання про модернізацію», - сказав він.

Загальна потужність НПЗ Пакистану зараз становить близько 417 тис. бар./добу (20,7 млн т/р.), і можуть задовольнити менше 40% потреб країни в пальному, кажуть джерела в галузі та ринкові аналітики.