В рамках податкової реформи уряд може заборонити купівлю підакцизних товарів готівку, сказав заступник керівника ОП Ростислав Шурма на брифінгу у вівторок.

"Ми розглядаємо підвищення оподаткування (товарів - НР) шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь і викопне паливо. В рамках реформи ми будемо приводити ставки податків до середньоєвропейських рівнів", – сказав Шурма. За його словами, підвищення акцизів може бути одним із компенсаторів в рамках реформи оподаткування. 

Однак підвищення акцизів планується проводити у комплексі з покращенням адміністрування податків. "Ми плануємо дві фундаментальних зміни. Перше – це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеяться на пачки, а унікальний QR-код”, - сказав він. 

Другий концепт, за словами Шурми, ще обговорюється. “Але щоб ця система запрацювала, нам потрібно перевести розрахунки за підакцизні товари виключно в безготівковий формат, тобто в оплату карткою", – сказав заступник керівника ОП. Він додав, що такий формат розрахунків уже випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року. "Всі постачальники пального перевели клієнтів на оплати картками і на оплати через застосунок. Думаю, дискомфорт тривав тиждень-два. Далі всі адаптувалися. Це дозволило обілити обіг пального. Я упевнений, що це ж відбудеться з тютюном і алкоголем", – сказав Шурма.