«Укрнафтобуріння» звернулася до Антимонопольного комітету України (АМКУ) із вимогою розпочати розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції за фактами ініціювання державними органами передачі корпоративних прав компанії в управління ПАТ «Укрнафта». Про це йдеться в заяві «Укрнафтобуріння», опублікованій на сайті компанії. 

В «Укрнафтобурінні» вважають, що Міністерство оборони, Міністерство економіки, Державне бюро розслідувань, Офіс Генерального прокурора та АРМА порушили закон «Про захист економічної конкуренції», а метою їхній дій є встановлення контролю над приватною компанією та перерозподіл ринку газу в Україні, йдеться в заяві.

Як вважають в компанії, застосування особливої процедури управління корпоративними правами “Укрнафтобуріння” як винятковий випадок не передбачене ст. 21-1 закону, оскільки винятковими вважаються виключні та вичерпні випадки передачі в управління активів за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) існує ризик збою та/або переривання функціонування таких активів, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у тепло-, енерго-, електро-, водопостачанні або водовідведенні або постачанні природного газу;

2) існує ризик переривання функціонування підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі, у власності яких перебувають такі активи.

“Однак УНБ ніколи не займалася і не займається тепло-, енерго-, електро-, водопостачанням або водовідведенням чи постачанням природного газу для потреб населення та/або підприємств установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі. Ані активи УНБ, ані сама вона не знаходяться у власності підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі. УНБ не має будь-яких господарських відносин з підприємствами, установами та організаціями оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі, в тому числі, щодо активів які перебувають у їх власності.

Компанія здійснює діяльність з видобутку вуглеводнів на Сахалінському родовищі на підставі чинного спеціального дозволу, здійснює їх підготовку та реалізацію (продаж) на вільному ринку України як приватний господарюючий суб’єкт. Діяльність Компанії здійснюється безперервно, незважаючи на рішення про арешт та передачу корпоративних прав Компанії в управління АРМА”, – йдеться в повідомленні «Укрнафтобуріння».

В компанії вважають, що дії директора ПАТ «Укрнафта», представники органів центральної виконавчої влади, керівників та слідчих ДБР, працівників прокуратури. мають ознаки корупційних злочинів, передбачених статтями 191, 364 та 366 КК України. Відтак, УНБ має намір звернутися з повідомленням про злочин до НАБУ.

Раніше повідомлялося, що АРМА шукає управителя на активи “Укрнафтобуріння” серед держкомпаній

4 травня суд за повторним клопотанням Офісу Генпрокурора та ДБР знову арештував та передав АРМА корпоративні права підприємства, яке, на думку правоохоронців, протиправно привласнило надра Сахалінського нафтогазового родовища (Харківська область).

 Зокрема заарештовано активи ПрАТ «Укрнафтобуріння», ТОВ «Сахалінське», ТОВ «Сіріус-1» та ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Права передані в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Нагадаємо, 3 травня районний суд Києва скасував раніше винесене ним рішення про арешт корпоративних прав ПрАТ "Укрнафтобуріння" за клопотанням адвоката компанії.

Також повідомлялося, що «Укрнафта» хоче отримати в управління арештовані активи «Укрнафтобуріння». В «Укрнафті» зазначали, що компанія має технічні можливості для збільшення видобутку газу та нафти на Сахалінському родовищі.