За рахунок власних розробок та досвіду спеціалістів підприємства «Укрнафта» підвищила дебіт свердловини в 4 рази: з 14,5 т до 60 т нафти на добу. Про це повідомив керівник компанії Сергій Корецький на своїй сторінці у FaceBook.

За його словами, одна зі свердловин на глибинах 1085–1122 метрів дала промисловий приплив у 22 т нафти на добу. Вже в процесі освоєння дебіт знижувався, поки не опустився до 14,5 т на добу.

За підсумками гідродинамічного дослідження виявили, що продуктивні пласти забруднені. Щоб збільшити продуктивність свердловини за рекомендаціями департаменту розробки родовищ, в січні провели капітальний ремонт: перфорацію долучили ще ряд продуктивних пластів в інтервалах 1007–1017 м і 1018-1065 м, розповів Корецький.

Для очищення пластів від забруднення провели великооб’ємну кислотну обробку всього перфорованого розрізу з урахуванням значної товщі пластів. При цьому використали власну удосконалену рецептуру розчину, розроблену Управлінням нафтопромислового сервісу та Науково-дослідним і проєктним інститутом «Укрнафти».

Після запуску в роботу отримано дебіт 60 т на добу практично безводної нафти. Наразі продовжується дослідження свердловини та встановлення оптимального режиму її роботи, додав керівник «Укрнафти».