16 лютого, 2024, 13:11

«Укрнафта» встановила дві дотискні компресорні станції (ДКС) — на заході та сході України — та отримала додатковий дебіт в 75 тис кубометрів газу на добу. Про це на своїй сторінці у FaceBook повідомив керівник компанії Сергій Корецький. 

«Ці ДКС в парку обладнання «Укрнафти» відповідають за перекачку природного газу з родовищ у трубопроводи, якими ресурс подається на установки попередньої підготовки газу, після чого вже спрямовується до газопроводів та підземних сховищ», — йдеться у дописі. 

За словами Корецького, продуктивності компресорів, які були встановлені раніше, не вистачало, щоб передати весь необхідний об'єм. Тож залучення додаткових ДКС дозволило збільшити видобуток. Обидві станції орендовані, а послуга оренди закуплена через відкриті торги на державному майданчику Prozorro, додав очільник «Укрнафти».

Установка на сході додатково перекачує 15 тис кубометрів газу та 1,6 тонни конденсату за добу. Її вивантажували двома величезними автокранами через велику вагу, розповів Корецький. Друга ДКС, яка знаходиться на заході країни, дала можливість досягти додаткового видобутку в 60 тис кубометрів на добу.

«Обладнання довелося транспортувати гірською місцевістю на висоту 1080 метрів над рівнем моря, але спеціалісти «Укрнафти» блискуче впоралися з непростим завданням, і отримали чудові результати», — додав Корецький.