«Укрнафта» долучилася до збору платформи United24 на наземні роботизовані комплекси для ЗСУ, виділивши 50 млн грн. Про це повідомив керівник компанії Сергій Корецький на своїй сторінці у FaceBook.

За його словами, збір проводять для того, щоб закупити для Сил оборони три типи дронів. Перший — бойові роботи, такі як ШАБЛЯ М2, ЛЮТЬ, MOROZ, D-11. Вони створені для дистанційного виконання бойових завдань: штурму, оборони, спостереження, розвідки. Роботизовані комплекси озброєні кулеметами калібру 7,62 мм та калібру 12,7 мм та можуть вражати цілі на відстані до 2 кілометрів, зазначив Корецький.

Другий тип — платформи-камікадзе та заміновувачі, зокрема RATEL S, ARK-1. Вони призначені для знищення, наприклад, ворожої бронетехніки. Ці безпілотники можуть нести протитанкові міни або інше корисне навантаження зі швидкістю до 25 км/год, а також дистанційно мінувати позиції та логістичні шляхи ворога.

Третій тип дронів — логісти. Зокрема, йдеться про такі безпілотники як ВОЛЯ-Е, RATEL H, TERMIT, РИСЬ PRO, КНЛР-Е, SIRKO-S1. «Укрнафта» виділила кошти саме на них. Ці роботи здатні перевозити до 600 кг вантажу: дрони евакуюють поранених, возять провізію та боєприпаси, стають платформами для засобів РЕБ тощо.

«Сподіваюсь, сучасна техніка дозволить зберегти життя людей на полі бою і допоможе нашим героям», — написав Корецький.