12 грудня, 2023, 15:45

«Укрнафта» розпочала 3D-сейсмічні дослідження на площі на заході України, повідомив на своїй сторінці у FaceBook голова компанії Сергій Корецький. 

«Це перша в Україні 3D-сейсміка з використанням безпровідної системи реєстрації даних. І перша 3D-сейсміка для Укрнафти на Заході України. А також перший подібний проект для компанії за останні 10 років», – зазначається у дописі.

За словами Корецького, алгоритм роботи такий: потужні машини-вібратори працюють на поверхні, створюючи сейсмічні хвилі, що рухаються під землею. Хвилі відбиваються від різних порід з відповідними параметрами. Дані збирається на поверхні за допомогою розгалуженої мережі спеціальних датчиків – сейсмоприймачів або геофонів. 

«Датчики можуть бути під'єднані до дротів, це більш розповсюджений, але не сучасний метод. Значно ефективніше використовувати сучасні безпровідні системи, особливо в складних поверхневих умовах, як-от в гористій місцевості», – пояснює керівник «Укрнафта». 

Щоб провести роботи на 80 квадратних кілометрах на площі «Укрнафти», спеціалісти використають 3 сейсмічні вібратори, вибухові джерела та 20 тисяч датчиків-приймачів. Всього до роботи буде залучено більше ста людей, розповів Корецький. За його словами, отримані дані дозволять оцінити внутрішню будову перспективних горизонтів та зрозуміти, де і на яку глибину потрібно бурити нові свердловини.

В 2023 році компанія запланувала розпочати ще одне подібне дослідження – на Сході України. В 2024-му «Укрнафта» планує використовувати безпровідні системи реєстрації даних і збирається дослідити близько 1000 квадратних кілометрів площ на Заході та Сході, додав Корецький.