7 червня на майданчику Української Універсальної Біржі (УУБ) пройшли торги скрапленим газом виробництва ПАТ «Укрнафта».

Про це свідчить біржовий бюлетень УУБ.

На торги виставлялося 9 020 т виробництва структурних підрозділів «Укрнафти» відвантаженням в червні з стартовою вартістю 34 603 грн/т ($1 094/т без ПДВ).

За даними гравців ринку скрапленого газу продано весь запропонований ресурс за цінами в діапазоні 45 503 – 46 005 грн/т ($1 439/т – $1 455/т без ПДВ) без вартості наливу, що відповідає поточному рівню цін імпортного автогазу, що поставляється з Європи. Вартість газу на АЗС «Укрнафта» наразі становить 41,95 грн/л.

Як раніше повідомлялось у випусках Daily fuels&LPG, на поточний ремонт за регламентом зупинено виробництво LPG «Укргазвидобування», наступний аукціон відбудеться 14.06. Останні торги ресурсом пройшли 31 травня, середня вартість газу УГВ становила рекордні 77 373 грн/т ($2 447/т без ПДВ).

Нагадаємо, на початку червня ДБР заявило, що за клопотанням слідчих судом заарештовано проданий раніше ПАТ «Укрнафта» ресурс по 28 тис. грн/т. Також, свою позицію озвучили і в «Укрнафті».

Згідно з «Порядком організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу», що затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 570: «рівень стартової ціни (без урахування податку на додану вартість, транспортних витрат, діючих ставок акцизного та екологічного податків, установлених Податковим кодексом України, інших обов’язкових платежів) на аукціонах з продажу скрапленого газу, крім ціни на скраплений газ, що реалізується на спеціалізованих аукціонах, визначається на підставі митної вартості імпортованого скрапленого газу за даними Держмитслужби за 10 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону».

Крім того, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 13 травня Рішенням № 377 зупинила дію ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках ПрАТ «УМВБ». Причиною стало пов’язаність осіб УТБ «Контрактовий дім УМВБ» та ПрАТ «УМВБ».