Шість компаній подали заявки на спільну з «Укрнафтою» розробку 15 родовищ. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на заяву виконавчого віце-президента з питань корпоративної стратегії та розвитку компанії Дениса Кудіна.

«Ми отримали заявки від 6 компаній на 15 родовищ. На 6 родовищ ніхто не подав, на частину родовищ надійшла тільки одна заявка, на інші було по дві, тому доводиться робити певний внутрішній конкурс», — розповів Кудін під час виступу на IV конференції з енергетичного права в Києві.

Нагадаємо, в жовтні 2023 року «Укрнафта» оголосила, що шукає партнерів для спільної розробки 21 нового родовища, доведені та ймовірні сумарні запаси яких становлять понад 12 млн тонн нафти та понад 31 млрд кубометрів газу. 

За словами Кудіна, найбільша пропозиція для інвестицій в одне родовище становить $100 млн, найменша — $7 млн. 

«Ми пройшли етап прийняття та оцінки пропозицій, фіналізували комерційні умови так, як їх бачать потенційні інвестори. Наступний крок — затвердження цих умов нашою наглядовою радою, розгляд міжвідомочою комісією при Міненерго, а далі — затвердження Кабміном. Ось такий процес. Сподіваємося його пройти до кінця календарного року», — зазначив Денис Кудін.

Він також заявив, що, попри війну, іноземні компанії готові працювати в Україні. «Ми не говоримо про топові публічні компанії, де наглядові ради приймають рішення. В основному, це середнього рівня приватні компанії, де є конкретна родина власників, які продовжують керувати своїм бізнесом і ризикують своїми власними грошима. Вони готові вкладати інвестиції в $50-100 млн», – сказав Кудін, додавши, що інвесторів заохочує можливість при укладанні угод про розподіл продукції вирішувати суперечки за англійським правом.

В кінці грудня 2023 р. «Укрнафта» повідомила, що співпрацею зацікавилися 25 компаній: з України, Європи та Північної Америки.