«Укрнафта» ліквідували незаконну врізку в свій газопровід на Івано-Франківщині. Про це компанія повідомила на своїй сторінці у FaceBook.

«Мешканці одного з сіл Надвірнянського району Івано-Франківської області вчинили несанкціоновану врізку в газопровід НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та незаконно відбирали газ для власних побутових потреб», – йдеться у повідомленні.

Як кажуть в компанії, це відбулося попри те, що у 2018 р. під час реконструкції газопроводу вони відмовилися від пропозиції керівництва ПАТ «Укрнафта» на безоплатне підключення до газомережі. Мешканці району мотивували відмову тим, що НГВУ «Надвірнанафтогаз» видобуває газ на їхній території.

Івано-Франківський науково-дослідний і проєктний інститут ПАТ «Укрнафта» підрахував, що витрати нафтового газу, який міг бути несанкціоновано відібраний, становлять 3859 кубометрів на добу. З урахуванням вартості газу для населення (постачальник ТОВ «ГК «Нафтогаз України») на рівні 7,96 грн за 1 кубометр, щодоби міг несанкціоновано відбиратися газ на 30,7 тис. грн, а за рік – на 11,2 млн грн.

Факт виявлення незаконної врізки зареєстровано в ЖЄО Надвірнянського ВП від 22.11.2023 № 6585 та внесено до ЄРДР під №12015090200000155 за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, зазначили в «Укрнафті».

Працівники Національної поліції України спільно зі Службою Безпеки ПАТ «Укрнафта» проводять заходи з встановлення зловмисників, додали в компанії.