«Укргазвидобування» (УГВ), що входить до Групи Нафтогаз, запустила дві високопродуктивні свердловини на сході України, які дають 390 тис. куб. м газу на добу. Про це повідомила Група Нафтогаз на своєму сайті.

«Свердловини-близнючки сумарно дають  390 тис. куб. м газу на добу: 270 тис. куб. м та 120 тис. куб. м», — йдеться у повідомленні.

Вони розташовані на найглибшому родовищі «Укргазвидобування» та мають глибину 6,20 км та 6,225 км, розповіли в компанії.

«Раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за 8 місяців», — зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов. 

Він нагадав, що у 2024 році Група планує наблизити обсяг видобутку газу до 15 млрд куб. м.

Як розповіли в «Нафтогазі», ідея буріння обох свердловин належить центру 3D-моделювання УкрНДІгазу. Місця їх закладання визначив розробник Дмитро Овчаренко. Каротажні роботи високої складності, пов’язані з великою глибиною свердловини, виконали фахівці Геофізичного управління «Укргазпромгеофізика». Саме вони визначили глибини залягання та параметри продуктивних пластів.

«Нові дані сейсморозвідки та буріння дозволили нашим фахівцям створити якісну 3D-модель, яка наразі є однією з найкращих в Укргазвидобуванні та дозволяє ефективно планувати напрямки подальшого освоєння цього родовища. Роботи на родовищі тривають і незабаром буде закінчено бурінням наступну оціночно-експлуатаційну свердловину», — підсумував керівник УГВ Олег Толмачев.

Загалом з початку року «Укргазвидобування» ввело в експлуатацію вже сім нових високодебітних свердловин з урахуванням свердловин-близнючок, додали в компанії. 

 

Згідно з даними Асоціації газовидобувних компаній України, у першому кварталі цього року в Україні зросла бурильна активність. Кількість задіяних верстатів збільшилася на 24% порівняно з аналогічним періодом минулого року.