Держкомпанія «Укргазвидобування», яка входить до Групи Нафтогаз, почала застосовувати нову для себе технологію одночасно-роздільної експлуатації (ОРЕ) декількох об’єктів розробки. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

«Технологію ОРЕ впроваджено на двох свердловинах. На одній з них відразу вдалося отримати понад 150 тис. куб. м додаткового газу на добу. За результатами року завдяки цій свердловині очікується нарощення видобутку орієнтовно на 50 млн куб. м», — йдеться у повідомленні.

Як розповіли в компанії, без застосування технології ОРЕ нижній об’єкт розробки забезпечував би лише близько 50 тис. куб. м газу на добу. За прогнозами, дебіт поступово знижувався би впродовж наступних десятків років, і тільки після цього компанія могла б перейти до експлуатації верхнього об’єкту. Однак завдяки ОРЕ фахівці підключили два об’єкти паралельно, що забезпечило високий дебіт зі свердловини.

«Збільшення показників видобутку досягається завдяки встановленій дволіфтовій схемі компоновок насосно-компресорних труб із застосуванням спеціалізованого обладнання для завершення свердловин. Така технологія дає змогу експлуатувати два об’єкти розробки однією свердловиною окремими експлуатаційними ліфтами. У цьогорічних планах компанії — розширення застосування технології ОРЕ на понад десять свердловин», — заявив Олег Толмачев, т.в.о. генерального директора «Укргазвидобування».