15 березня, 2023, 17:30

АТ «Укргазвидобування»  пробурило нову оціночно-експлуатаційну свердловину глибиною 5 950 м, добовий дебіт якої становить 340 тис куб м природного газу на добу, повідомляє ExPro з посиланням на «Нафтогаз».

«Це дуже хороший результат, особливо враховуючи, що родовище, на якому пробурена свердловина, експлуатується вже 45 років та виснажене на 85%. Він став можливим завдяки застосуванню сучасних підходів до розробки родовищ», – пояснив очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Зокрема, під час проектування свердловини з допомогою 3D-моделі родовища фахівці змогли визначити перспективну ділянку продуктивного пласта родовища, яка досі не розроблялася.

«Минулого року ми переформатували команду наших геологів і розробників, переглянувши процеси і посиливши її потужними фахівцями з досвідом роботи в міжнародних компаніях. Уже бачимо результат. Досягнуті результати на цьому родовищі та низка інших нещодавніх геологічних відкриттів стануть важливими складовими для нарощення видобутку газу вже цього року», – зазначив т.в.о. генерального директора УГВ Олег Толмачев.

Результати буріння нової свердловини дали підстави запланувати буріння ще однієї свердловини на цій ділянці родовища.

Нагадаємо, Толмачев зазначав, що УГВ у 2023р планує пробурити понад 300 тис м нових свердловин. Як повідомляло ExPro, у 2022р компанія пробурила 215 тис м та 47 нових свердловин.