22 лютого, 2023, 10:10

АТ «Укргазвидобування» (УГВ), що входить до НАК «Нафтогаз України», у межах співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) отримає 6 тис. т метанолу, який є критично важливою сировиною для видобування, підготовки та транспортування природного газу, повідомляє пресслужба УГВ. Перша партія метанолу вже надійшла на склади компанії.

«Ми дуже цінуємо підтримку міжнародних партнерів у цей складний для України час. З початком повномасштабної війни в Україні виник дефіцит великої кількості матеріалів і обладнання для газовидобування. Тому з минулого року ми ведемо перемовини з компаніями та організаціями з усього світу щодо допомоги з їх забезпеченням для збереження стабільності виробничих процесів. Представники USAID стали одними з перших, хто відгукнувся на наш запит, і ми вдячні їм за це», – повідомив т.в.о. генерального директора УГВ Олег Толмачев.

За інформацією УГВ, метанол є критично важливим матеріалом для видобування вуглеводнів, потреби якого в Укргазвидобуванні сягають 28 тис т на рік. Його використовують для боротьби та попередження гідратоутворень в газопроводах в процесі видобування та транспортуванні газу, а також для випробування нових свердловин і свердловин після капітального ремонту.

Від початку повномасштабної війни УГВ повністю перейшло на закупівлю метанолу у європейських постачальників. «Допомога від USAID дасть можливість створити додатковий резерв стратегічних запасів та забезпечити безперебійний виробничий процес до кінця опалювального сезону», - зазначили в УГВ.

Нагадаємо, «Укргазвидобування» вдалося укласти угоду на купівлю метанолу дешевше, ніж до війни. УГВ уклало договір на 200 млн грн з польською компанією «Solvachem sp. z o.o» на поставку 12 тис т метанолу.