7 лютого, 2024, 16:45

У січні в Україні реалізували більше 4,8 тис. нових легкових автомобілів, що на 37% більше, ніж за аналогічний період 2023 року, повідомляє Федерація роботодавців автомобільної галузі (ФРАГ) на своєму сайті.

 Половина операторів з Топ-10 додали у продажах набагато більше, ніж загальний ринок, і це суттєво змінило розташування брендів, зазначають у ФРАГ. Лідирує Toyota, за якою міцно тримається Volkswagen, але йому потужно допомагають сірі дилери, імпортуючи електромобілі відповідного бренду з Китаю. І якщо рік тому це було несподіванкою, то зараз вже є звичним явищем.

Потужно почали рік і дилери Renault, яким вдалося на 141% покращити минулорічний результат. А Renault Duster забезпечив собі не тільки звання найпопулярнішого автомобіля у січні, перевершивши показник VW ID.4, але й став головним SUV країни.

У січні знову вийшла до лідируючої групи брендів Honda, і теж не без допомоги сірих дилерів, які везли електромобілі з китайського ринку. А ще вперше дуже гучно про себе заявив і BYD, який тепер теж має власні претензії на український ринок. Причому за рік BYD зріс у продажах у 6 разів.

Втримати такий наступ конкурентів виявилося до снаги не всім офіційним брендам, але слід зазначити, що в ті ж 6 разів зросли і продажі у Peugeot, який знову повернувся до Топ-10 українського авторинку.

Спостерігається тренд на зниження частки преміальних брендів на українському авторинку. У січні до Топ-10 найпопулярніших марок не потрапило жодного преміального автобренду. 

Водночас у січні було зафіксовано новий рекорд частки електромобілів, яка досягла 23,8%. Левову частку реалізували сірі дилери китайських електрокарів.