Українець зник безвісти після того, як біля узбережжя Малайзії загорівся нафтовий танкер, яким управляв російський капітан. Судно, ймовірно, перевозило іранську нафту і належало до так званого “тіньового флоту”, повідомляє видання The Maritime Executive.

Малайзійське морське правоохоронне агентство (MMEA) спочатку повідомило, що врятовано 25 членів екіпажу, але троє вважаються зниклими безвісти. Йдеться про двох громадяни Індії та українця. Четверо членів екіпажу отримали важкі опіки та перебувають у лікарні. Пожежу на борту нафтового танкера типу Aframax під назвою Pablo було погашено, заявила влада Малайзії. 

Lloyd's List повідомляє, що за останні чотири роки судно мало чотири різні назви, міняло прапори та власників. З 2018 року танкер ходив під прапорами Камеруну, Островів Кука, Танзанії та Габону.

Під час прес-брифінгу в Малайзії російський капітан судна сказав, що він виявив пожежу вдень у понеділок. Після початкового виявлення диму послідував один або кілька гучних вибухів, які, за словами капітана, вивели з ладу більшість систем зв’язку, а рятувальні човни були знищено.

Капітан сказав, що екіпаж стрибнув у воду в рятувальних жилетах і, на щастя, два кораблі були в безпосередній близькості, щоб допомогти з порятунком.

Експерти називають аварію доказом небезпечності "тіньового флоту" танкерів, які пересуваються по світу, транспортуючи санкційну нафту. Наявність у танкера Pablo страховки не була підтверджена, а власники залишаються загадкою через заплутаність схем реєстрації.