16 березня, 2023, 11:05

Українські імпортери розмитнюють другу партію китайського дизпального, що був поставлений з початку війни до європейських портів. Так в четвертому кварталі 2022 р. чотири українських оператори придбали в Unimot арктичний дизель. Польська компанія повідомила НафтоРинку, що придбала в Shell невелику партію в 6 тис. т китайського ДП, який прибув в порт Гдиня, а потім через два базиси –  Малашевиче та Радзьонкув автотранспортом забирали українські трейдери.

Поточна поставка дизпального з Китаю має інший маршрут. Так в січні 2023 р. в порт Вентспілс прибув Norddolphin танкер з близько 100 тис. т дизпального на адресу Vitol після семитижневого рейсу з китайського порту Далянь. Міжнародний трейдер завантажив в Китаї частину ресурсу, що придбав у Petrochina international northeast Co, який розвантажили в латвійському порту. Перші 700 т надійшли до України у лютому бензовозами, в березні заїхали тільки чотири машини.  Частина ресурсу залізницею було направлено на термінали в Ригу, звідки переважно й забирають дизель українські імпортери.

Довідка НафтоРинку:

PetroChina Company Limited є китайською нафтогазовою компанією та зареєстрованим підрозділом державної Китайської національної нафтової корпорації (CNPC) зі штаб-квартирою в Пекіні. Зараз компанія є найбільшим виробником нафти та газу в Азії.

В Китаї компанія керує 26 НПЗ, які розташовані у восьми провінціях, в тому числі в морському регіоні Далянь (Dalian Petrochemical). Компанія має великий кейс міжнародних проєктів, зокрема частки у проєктах з видобутку та нафтоперереробці в Казахстані (Шимкентський НПЗ).

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin