3 квітня, 2024, 09:30

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив апеляційну скаргу Мінюсту і вирішив націоналізувати 49% «Альянс Холдинг». Про це повідомила пресслужба ВАКС. 

Згідно з повідомленням, Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України, постановивши стягнути в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг». 

«Встановлено спосіб виконання рішення, відповідно до якого мають бути зареєстровані  зміни до відомостей про розміри часток у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг»: 49% частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг» — за державою Україна; 51% частки у статутному капіталі — за компанією Shell за її зверненням до суб’єкта державної реєстрації», — йдеться у повідомленні.

В заяві суду також зазначається, що 2 квітня 2024 року Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги на рішення ВАКС від 26 січня 2024 року про часткове задоволення позову Міністерства юстиції до громадянина РФ Худайнатова Е. Ю. та третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Інвест-Регіон», Shell Overseas Investments B. V., Eatongate Holdings Limited, Cicerone Holding B. V., Bogstone Holding B. V., ТОВ «Інвест-Регіон», ТОВ «Альянс Ойл Україна», ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна», ТОВ «Альянс-Україна», ТОВ «Рентойл» про застосування санкції та стягнення активів.

Нагадаємо, в лютому цього року ВАКС постановив націоналізувати частку російського акціонера в ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна». На користь держави було стягнуто 100% у статутному капіталі ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна», що становить майже 448 млн грн, повідомляли в Офісі Генпрокурора.

Водночас тоді суд відмовив у задоволенні позовних вимог у частині стягнення в дохід держави 49% частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг» у розмірі понад 270 млн грн. 

Мінюст подав на це рішення апеляцію, яку в підсумку було задоволено. Як випливає з заяви суду, це рішення є остаточним. 

«Постанова набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», — зазначено в повідомленні ВАКС. Повний текст судового рішення буде оголошено 9 квітня 2024 року.

Нагадаємо також, в кінці січня Вищий антикорупційний суд України (ВАСУ) визнав, що Shell володіє 97,44% ТОВ «‎Альянс Холдинг»‎, не задовольнивши позов Міністерства юстиції щодо активів компанії. 100% «Альянс Холдинг» належить зареєстрованій в Нідерландах компанії «ЦИЦЕРОН ХОЛДІНГ Б.В.», або Cicerone. А 97,44% акцій Cicerone належать міжнародній компанії Shell. Таким чином, суд підтвердив, що глобальній Shell належить 97,4% Shell Retail Ukraine (ТОВ «Альянс Холдинг»), яка управляє мережею АЗС в Україні.