24 травня, 2023, 15:30

АТ «Укргазвидобування» (УГВ), що є частиною Групи Нафтогаз, запустило в роботу нову пошукову свердловину глибиною 5 800 м, повідомляє пресслужба «Нафтогазу». Наразі добовий дебіт свердловини становить 580 тис куб м природного газу на добу.

«Це одна з найпотужніших свердловин, що запустило УГВ за останні роки. Більш того, вона відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході країни. Перспективні ресурси газу цього блоку оцінюються в понад 6 млрд куб м. Наразі у вказаному блоці відбувається підготовка до буріння ще двох нових свердловин: пошукової та розвідувальної», – розповів очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

За словами компанії, родовище має значні перспективи та разом з тим складну геологічну будову, яка сильно ускладнена глибинними розломами і має блоковий характер. Виявлені газові поклади перебувають в умовах високотемпературного розрізу з аномально високими пластовими тисками.

У «Нафтогазі» зазначають, що через брак технологій раніше розробка перспективних покладів цього родовища на значних глибинах була неможливою.

«Свердловина має складну похило-спрямовану конструкцію. Її буріння та дослідження були складним викликом для команди геологів, буровиків та геофізиків, який вони успішно подолали. Далі продовжимо працювати над розкриттям потенціалу цього блоку», – повідомив т.в.о. генерального директора УГВ Олег Толмачев.

Роботи з буріння свердловини виконувала бурова бригада Шебелинського відділення бурових робіт бурового управління «Укрбургаз» із залученням фахівців спеціалізованої аварійно-рятувальної служби «ЛІКВО». Геофізичні дослідження проводили фахівці ГУ «Укргазпромгеофізика» та ТОВ «Везерфорд Україна».