Угорський уряд на тлі дефіциту пального на АЗС по всій країні на цьому тижні скасував обмеження роздрібних цін на пальне, але прем'єр-міністр Віктор Орбан написав у Facebook, що збирається забрати у нафтових компаній "додаткові прибутки", отримані від підвищення цін на бензин.

Угорська нафтогазова група MOL заявила, що у вихідні майже по всій її мережі АЗС були проблеми з наявністю пального, оскільки на тлі дефіциту населення почало панічно скуповувати бензин. Основною причиною дефіциту пального в Угорщині є відсутність імпорту, повідомила MOL. Крупні компанії скоротили обсяги імпорту, адже не можуть реалізовувати пальне за встановленою державою ціною, яка є нижче ринкової. Обмеження цін на пальне в Угорщині ввели в листопаді 2021-го. Воно було чинним більше року.

Орбан, який активно критикує «бюрократів Брюсселя», заявив, що відміна держрегулювання пов’язана з санкціями ЄС щодо російської нафти. «Останніми днями нафтові санкції Брюсселя набули чинності, і те, чого ми боялися, насправді сталося. Відтепер діють санкції на бензин по всій Європі», - написав Орбан у Facebook, додавши, що уряд збирається «відібрати отримані від цього надприбутки» та спрямувати їх до державного бюджету.

Як повідомляє Reuters, уряд націоналіста Орбана зіткнувся із серйозним економічним викликом: інфляція цього року перевищує 20%, економіка рухається до стагнації, а форинт впав на 10% відносно євро.

За даними ЗМІ, угорський уряд може різко збільшити податок на надприбутки нафтових компаній, який було запроваджено раніше цього року. Очевидно, від цього фінансово постраждає MOL.