ТОВ «УДГ ТРЕЙДИНГ» скасувало через суд зменшення розміру від’ємного значення суми ПДВ на 350,3 тис. грн. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

ТОВ «УКРДНІПРОГАЗ» (з 29.11.2021 ТОВ «УДГ ТРЕЙДИНГ») (власник та директор – Юлія Байрак) ще у травні 2021 року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.05.2021 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (у письмовому провадженні). 

На підставі вимог Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» дану справу передано на розгляд до Київського окружного адміністративного суду. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2022 справу прийнято до провадження та вирішено здійснювати її розгляд за наявними у справі матеріалами. 

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що службовими особами ГУ ДПС у м. Києві проведено перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за листопад 2020 року. За результатами перевірки контролюючим органом прийнято ППР про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на 350,3 тис. грн (у зв'язку із завищенням суми податкового кредиту за листопад 2020 року по операціях з ризиковим контрагентом – ТОВ «ЕЛ ПІ ДЖІ СЕРВІС»). 

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, оскільки відповідачем не зазначено про відсутність чи порушення ознак реальності господарських операціях позивача, що свідчить про відсутності обґрунтованих підстав стверджувати про нереальність таких операцій. Так, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 31.01.2024 визнано протиправним та скасовано спірне ППР. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у м. Києві стягнуто судові витрати у розмірі 5,3 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.