Триває досудове розслідування за зверненням Української асоціації скрапленого газу (УАСГ) відносно незаконної роботи ряду АГЗП. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Ще у квітні 2015 року Українська асоціація скрапленого газу звернулась до Октябрського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області відносно незаконної роботи ряду АГЗП на території м. Полтави та Полтавської області, а також без відповідної проектно-виконавчої та дозвільної документації, зокрема дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, внаслідок чого на протязі тривалого часу вказані АГЗП при проведенні господарської діяльності здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без отримання спеціального дозволу, чим порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України. 

Натомість від прокурора Полтавської окружної прокуратури Полтавської області надійшло клопотання про закриття кримінального провадження, у зв'язку з не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні. 

Дослідивши матеріали, суд дійшов висновку, що органом досудового розслідування не було вжито належних заходів для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, а тому досудове розслідування не може вважатися повним, всебічним та об'єктивним, а закриття провадження буде суперечити зазначеним завданням та засадам кримінального провадження. 

Відтак ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 13.12.2023 прокурору відмовлено у задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження. Матеріали кримінального провадження повернуто прокурору Полтавської окружної прокуратури Полтавської області для подальшого проведення досудового розслідування.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.