7 листопада, 2022, 10:25

В’єтнам продовжує відчувати дефіцит пального на АЗС та труднощі із постачанням нафтопродуктами, хоча влада намагається вирішити цю проблему, повідомляє Reuters з посиланням на заяву міністра промисловості та торгівлі В’єтнаму Нгуєна Хонга Дьєна.

«Пропозиція на світовому ринку стає дедалі більш обмеженою, оскільки країни поспішають купити напередодні скорочення видобутку ОПЕК+ і подальших санкцій проти Росії», - сказав Нгуєн Хонг Дьєн у парламенті.

За інформацією Reuters, сотні автозаправних станцій у найбільших містах В’єтнаму закрили або обмежили продажі пального протягом останніх тижнів через та нестачу поставок нафтопродуктів та фінансові труднощі.

Дьєн сказав, що зростання курсу долара робить імпорт палива дорожчим, додаючи труднощів, з якими стикаються місцеві компанії. В'єтнамська валюта донг опустилася на 8% по відношенню до долара цього року.

За словами Дьєна, деякі імпортери також мають труднощі з отриманням кредитів для оплати поставок, оскільки вони не відповідають вимогам банків.

Цього тижня центральний банк В’єтнаму провів екстрені зустрічі з комерційними банками для обговорення ліквідності в системі. "Перебої з поставками пального на в’єтнамському ринку можуть тривати принаймні до 11 листопада, коли міністерство фінансів скоригує витрати для імпортерів", - сказав Дьєн. За його словами, два нафтопереробні заводи В’єтнаму, сумарна потужність яких становить 330 тис. барелів на добу, забезпечують від 70% до 80% потреб країни в паливі, але вони імпортують сиру нафту.

У середу В’єтнам закликав свої найбільші фірми, що займаються торгівлею пальним, вивільнити запаси, щоб зменшити дефіцит.