Постачання російської нафти в Індію у вересні зросли на 15% порівняно з серпнем – до 1,78 млн барелів на добу, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Kpler.

Минулого місяця експорт російської нафти в Індію відновився після значного зниження в серпні. Тоді поставки скоротилися до 1,5 млн барелів на добу.

Провідний нафтовий аналітик Kpler Віктор Катона вважає, що найближчим часом поставки російської нафти до Індії тільки зростатимуть через чинну в Росії заборону на експорт дизельного пального. За його словами, такі обмеження означають, що російські нафтопереробні заводи скоротять обсяги переробки, і для постачання за кордон стане доступною більша кількість нафти.

Здебільшого Індія купує в Росії нафту марки Urals, яку поставляють зі знижкою близько $4 за барель, що підвищує її привабливість порівняно з поставками з Близького Сходу, додав Катона. За його словами, у майбутньому розмір знижки може збільшитися. 

Згідно з даними мінфіну Росії, середня ціна нафти Urals у вересні зросла до $83,08 за барель. 

У вересні Росія наростила морський експорт нафти, який сягнув 3,34 млн барелів на добу (б/д) - це більше, ніж у липні та серпні, але поки менше, ніж у червні. Згідно з параметрами добровільного скорочення експорту, поставки Росії у вересні за домовленістю з Саудівською Аравією можуть зрости до 3,4 млн б/д і залишаться на цьому рівні до кінця року.